Jak sterować ogrzewaniem, gdy jesteśmy poza domem?
2016-10-25 08:30 | cdc24.plWybrałam automatyczny kocioł kondensacyjny. Instalator podpowiada, aby zainwestować też w system sterowania z panelem w salonie, który pozwoli na regulację temperatury np.za pomocą komórki. Czy warto wydawać na to pieniądze? Telefon służy mi tak naprawdę tylko do dzwonienia, a z internetu korzystam rzadko. Bogumiła z Rzeszowa
Nowoczesne, automatyczne źródła grzewcze zachęcają nas do siebie łatwością i wygodą obsługi. Wystarczy zmienić ustawienia, określić parametry, obniżyć lub podwyższyć zadaną temperaturę. Co interesujące, aby to zrobić wcale nie musimy przebywać w domu.
Zmiana ustawień pracy kotła grzewczego nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy, poza tym zajmuje dosłownie chwilę. Co więcej, możemy to zrobić z każdego miejsca na Ziemi, wystarczy dostęp do internetu.
Nowoczesne kotły współpracują z wygodnymi regulatorami pokojowymi i pogodowymi. To one sterują pracą urządzenia, jednak nastaw możemy dokonywać również ręcznie, indywidualnie, w zależności od aktualnych potrzeb. Bez problemu podniesiemy temperaturę wody użytkowej lub panującą w danej strefie czy piętrze naszego domu – sterowniki przekażą odpowiednią informację systemowi grzewczemu, który to zmieni parametry swojej pracy. Odbywa się to w zasadzie bez naszej ingerencji, wystarczy kilka kliknięć w panelu sterowania lub stworzonej przez producenta aplikacji w telefonie.
Podobnie w przypadku, gdy nie ma nas w domu. Nie musimy obawiać się wysokich rachunków, jeśli po wyjeździe na urlop uświadomiliśmy sobie, że zupełnie zapomnieliśmy o wyłączeniu pieca. Ustawienia możemy zmienić z dowolnego miejsca, biura czy wyspy na Oceanie Indyjskim, pod warunkiem dostępu do internetu. W ten sposób obniżymy temperaturę we wnętrzu lub całkowicie wygasimy kocioł. Co więcej, aplikacja poinformuje nas o ewentualnych awariach, a nawet – w zaawansowanych rozwiązaniach – od razu zawiadomi o usterce serwis. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że podczas naszej nieobecności dojdzie do uszkodzenia systemu, a w zimie także – do zamarznięcia wody w instalacji c.o.
Dlatego też nowoczesne systemy obsługi można z ręką na sercu polecić każdemu inwestorowi. Koszty inwestycji nie zwiększają się znacząco, my zyskujemy zaś pełną kontrolę nad instalacją grzewczą, nie narażając się na żadne przykre niespodzianki.
Więcej w kategorii
Poradniki
Notowania cen
Średnie miesięczne ceny paliw grzewczych
ostatnia aktualizacja: 2024-10
Propan grzewczy
2,55
PLN/litr
Olej opałowy
4,43
PLN/litr
Historia zmian
Polecamy
Pozostałe poradniki